Nov 18, 2019 Last Updated 2:33 PM, Nov 18, 2019

Стотине ученика трчало поводом Дана општине Србобран

Поводом Дана општине Србобран и Дана ослобођења Србобрана, који се обележавају сваког 19. октобра, улицама града јуче су трчали ученици основних и средње школе, у знак прославе најважнијих локалних празника.

У девет трка у мушкој и женској конкуренцији, наступило је више стотина младих свих узраста, а најбољи су награђени медаљама, дипломама и мајицама које ће их подсећати на учешће у традиционалним Уличним тркама.

Резултати:

I трка, 200м - 1. и 2. разреди основне школе, девојчице

1. место Тамара Јоцић, ОШ "Вук Караџић"
2. место Леа Поповић, ОШ "Јован Јовановић Змај"
3. место Анђела Бугарић, ОШ "Вук Караџић"

II трка, 200м - 1. и 2. разреди основне школе, дечаци

1. место Аљоша Курјачки, ОШ "Вук Караџић"
2. место Марко Хорват, ОШ "Јован Јовановић Змај"
3. место Александар Џамбас, ОШ "Вук Караџић"

III трка, 400м - 3. и 4. разреди основне школе, девојчице

1. место Ивана Медурић, ОШ "Петар Драпшин"
2. место Јана Пајовић, ОШ "Јован Јовановић Змај"
3. место Теодора Бркић, ОШ "Вук Караџић"

IV трка, 400м - 3. и 4. разреди основне школе, дечаци

1. место Небојша Дароци, ОШ "Јован Јовановић Змај"
2. место Павле Новаковић, ОШ "Вук Караџић"
3. место Светозар Малишевић, ОШ "Петар Драпшин"

V трка, 600м - за 5. и 6. разреди, девојчице

1. место Ања Ковачев, ОШ "Јован Јовановић Змај"
2. место Јасмина Васић, ОШ "Вук Караџић"
3. место Милана Баћинац, ОШ "Јован Јовановић Змај"

VI трка 600м, за 5. и 6. разреди, дечаци

1. место Душан Ђекић, ОШ "Јован Јовановић Змај"
2. место Бранислав Прерадов, ОШ "Жарко Зрењанин Уча"
3. место Данијел Чернић, ОШ "Вук Караџић"

VII трка 800м, 7. и 8. разреди, девојчице
1. место Јована Шипош, ОШ "Жарко Зрењанин Уча"
2. место Ана Марија Јанош, ОШ "Јован Јовановић Змај"
3. место Марија Фернанд, ОШ "Жарко Зрењанин Уча"

VIII трка, 800м - 7. и 8. разреди, дечаци

1. место Стефан Букинац, ОШ "Вук Караџић"
2. место Стевица Димитровић, ОШ "Петар Драпшин"
3. место Артур Бураи, ОШ "Јован Јовановић Змај"

IX трка, 1.000м - средња школа, дечаци

1. место Бојан Грубић
2. место Немања Комленић
3. место Ненад Каса

девојчице
1. место Романа Иванова Борисова
2. место Јована Добрић
3. место Александра Чобанов

"Користим прилику да се захвалим свим директоркама основних и средње школе, свим наставницима физичког васпитања на ангажовању и уложеном напору да се трке спроведу у најбољем реду, као и осталим наставницима и учитељима који су довели децу. Наравно, захвалност и ЈКП 'Градитељ' на обезбеђивању основних услова за одржавање трка, Полицијској станици Србобран и Дому здравља 'Др Ђорђе Бастић' на подршци и максималној ангажованости у свом делокругу, као и Атлетском клубу Србобран. Хвала свој деци која су се одазвала и трчала у част ослобођења нашег места, у част наших предака који су дали животе часно бранећи Србобран", рекао је Слободан Субић, директор Центра за спорт и туризма, и честитао најбољима на оствареним резултатима.

Службени лист